Czwartek, 13 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucjana, Antoniego
Pokaż menu

KURATOR W OLSZTYNIE

29 maja, 2024
KURATOR W OLSZTYNIE
grupa osób dorosłych i dzieci pozujących do zdjęcia
Projekt Tour de Śląsk Aleksandry Dyli, Śląskiej Kurator Oświaty zainaugurowany 20 maja 2024 r. miał swój przystanek w Olsztynie.

Dzisiaj, 29 maja 2024 r. Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn gościł Tomasza Huka, Wicekuratora Oświaty, który odwiedził dzieci w Przedszkolu w Olsztynie, spotkał się z dyrektorami wszystkich szkół i placówek w Szkole Podstawowej w Olsztynie, rozmawiał o przyszłości edukacji w regionie, priorytetach Śląskiej Kurator Oświaty oraz potrzebach i oczekiwaniach środowiska lokalnego. Był w hali sportowej mieszczącej się obok szkoły podstawowej oraz na placu budowy nowego przedsięwzięcia – nowoczesnej krytej pływalni w Olsztynie. W bezpośrednich rozmowach z władzami samorządowymi oraz dyrektorami, nauczycielami i uczniami przekazał zapewnienie o dobrej współpracy i wspomaganiu szkół i placówek przez organ nadzoru pedagogicznego.

Dyrektorzy i nauczyciele postulowali potrzebę zmniejszenia biurokracji, która jest mocno rozbudowana, pochłania czas i energię, którą można wykorzystać efektywniej na rzecz uczniów i dzieci. Zwłaszcza, że priorytetem staje się obecnie otoczenie opieką i pomocą psychologiczno-pedagogiczną uczniów, nauczycieli i rodziców. Dobrostan psychiczny i fizyczny szeroko rozumiany jako aktywność fizyczna, zdrowe żywienie oraz dobre relacje międzyludzkie.

Panu Wicekuratorowi towarzyszyła pani Anna Muzyka, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie oraz pani Barbara Matczak, Zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach. Osoby odpowiedzialne za edukację w Olsztynie pani Małgorzata Haładyj, Zastępca Burmistrza Olsztyna oraz pani Ewa Nocoń, kierownik referatu edukacji przekazały wiele cennych spostrzeżeń i uwag, które w przyszłości ułatwią i zacieśnią współpracę organu prowadzącego i organu nadzoru pedagogicznego dla dobra dzieci i uczniów oraz szeroko pojętej edukacji.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).