Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

LEDOWE OŚWIETLENIE W GMINIE OLSZTYN

28 kwietnia, 2021
LEDOWE OŚWIETLENIE W GMINIE OLSZTYN
oświetlenie nad Stawami Borowe z zamkiem w tle
Nowe oświetlenie zyskały stawy „Borowe”, ulice Asnyka, Norwida, Urwista, łącznik ul. Botanicznej i Karlińskiego w Olsztynie oraz ul. Akacjowa w Turowie. Jest jaśniej, ładniej i bezpieczniej!

Ustawiono 63 sztuki aluminiowych anodowane słupów o wysokości 7,5 metra: 55 w Olsztynie (w tym 39 przy stawach „Borowe”) i 8 w Turowie, na których zamontowano nowoczesne oprawy oświetleniowe LED. Budowa oświetlenia polegała również na montażu fundamentów oraz poprowadzeniu kabli około. Oświetlenie za kwotę ponad 318 tys. zł wykonała wybrana w przetargu firma Galicki Sp.j. z Częstochowy.

– Montaż nowego oświetlenia sprawił, że na ulicach jest jaśniej, ładniej, a przede wszystkim bezpieczniej. LED-owe oświetlenie jest także proekologiczne, co jest bardzo ważne w działaniach naszej gminy. – mówi Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn.

Stawy „Borowe” już jaśnieją nowym blaskiem. Pozostałe lampy rozbłysną w najbliższych dniach.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).