Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

ŁUKASZ ZAGROBELNY I MEEK, OH WHY? NA FESTIWALOWEJ SCENIE

18 lipca, 2023
ŁUKASZ ZAGROBELNY I MEEK, OH WHY? NA FESTIWALOWEJ SCENIE
scena na której odbywa się wystep
W niedzielę w finałowym koncercie VII Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina zabrzmiała piosenka „Olsztyn ‘152”, którą zaprezentował zespół Meek, Oh Why?, czyli nasz rodzimy artysta Mikołaj Kubicki. Chwilę wcześnie mieliśmy okazję posłuchać Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec w repertuarze Bee Gees.

Organizowane przez Miasto i Gminę Olsztyn oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wydarzenie odbyło się w dniach 14-16 lipca 2023 r. Było dużo wspaniałej muzyki, wielu wystawców wina i rękodzieła oraz inne atrakcje.
Oficjalnego otwarcia festiwalu, którego prowadzenie powierzono Bartkowi Osumkowi dokonali Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn oraz Małgorzata Majer, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.
Tradycyjnie korowód spod zamku na Rynek poprowadził Bachus z Bachantkami.
W piątek imprezę rozpoczął wernisaż Redi Bo, który odbył się w Sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury. Na festiwalowej scenie zabrzmiał CIZZZ BAND oraz Jan Gałach & Friends: Abba Forever. Potańcówkę w stylu retro poprowadził Częstochowski Teatr Tańca.
Sobotni program artystyczny rozpoczęła kolorowa parada poprowadzona przez Orkiestrę dętą „Sempre”, następnie wystąpił chór „AKORD” z Olsztyna i chór „SŁOWICZEK” z Tarnowskich Gór. Kolejnym punktem wydarzenia była prezentacja sera wykonana przez Michała Pudlika, właściciela firmy Ser Jest Ser.
Na scenie wystąpił także zespół Wrzosowianie, a następnie odbył się koncert zespołu AmperA i Paweł Łowicki Band.
Sobotni wieczór zamknęło brawurowe wykonanie utworów nieśmiertelnego zespołu The Beatles przez Łukasza Zagrobelnego i Chór Collegium Cantorum.
Gościliśmy Michała Bardela, redaktora naczelnego magazynu „Czas wina”, który wygłosił wykład „Wielkie odmiany nowego świata: Malbec, Shiraz, Tannat, Pinotage,Carmenere” oraz Anetę Mazurek, która poprowadziła warsztat winiarski i degustację pn. „Słońce w butelce”.

W niedzielę zaprezentował się zespół regionalny „Dolina Popradu” z Piwnicznej Zdroju. Na płycie rynku odbył się pokaz kulinarny dietetyk Małgorzaty Stanior i malarska akcja plastyczna dla dzieci. Marcin Jajkiewicz, Michał Grobelny i Michał Pawlak zaśpiewali utwory zespołu Bee Gees przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec.

Mieszkaniec Olsztyna Mikołaj Kubicki, czyli Meek, Oh Why? zagrał wyśmienity koncert, którego zakończeniem był utwór skomponowany specjalnie dla naszego miasta.
Fot. Tomasz Sieniawski i Sławomir Jodłowski
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).