Czwartek, 13 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucjana, Antoniego
Pokaż menu

MARSZOBIEG POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ W OLSZTYNIE

03 czerwca, 2024
MARSZOBIEG POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ W OLSZTYNIE
dzieci na podium
Blisko 200 biegaczy, starszych i młodszych uczciło pamięć Prof. Macieja Mrowca, biorąc udział w tegorocznej edycji Marszobiegu terenowego Politechnika Częstochowska.

Wydarzenie odbyło się 1 czerwca na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
Uczestników przywitali dr hab. inż. Marek Warzecha, Rektor Politechniki Częstochowskiej oraz Tomasz Kucharski, Burmistrz miasta i gminy Olsztyn.
Wydarzenie miało charakter rodzinny. Odbyły się konkurencje biegowe dla dzieci, biegi na 6 i 9 km oraz marsz Nordic Walking.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji z okazji Dnia Dziecka.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).