Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

MASECZKI DLA MIESZKAŃCÓW GMINY OLSZTYN

04 maja, 2021
MASECZKI DLA MIESZKAŃCÓW GMINY OLSZTYN
przekazanie maseczek od starosty częstochowskiego
Gmina Olsztyn otrzymała pierwszą partię maseczek jednorazowych w ramach ogólnopolskiej akcji z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Maseczki przekazał Starosta Powiatu Częstochowskiego, Krzysztof Smela.

W ramach ogólnopolskiego programu maseczki trafią do wszystkich mieszkańców Powiatu Częstochowskiego. W pierwszej partii otrzymaliśmy 13 300 sztuk maseczek jednorazowych. Druga partia przyjedzie do nas w połowie maja.
Maseczki zostaną przekazane do Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół i przedszkoli na ternie Gminy Olsztyn. Będą również dostępne dla mieszkańców w Biurze Podawczym Urzędu Gminy w Olsztynie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).