Niedziela, 14 sierpnia 2022r. | Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Pokaż menu

MATEUSZ RĘKAS BALONOWYM MISTRZEM POLSKI

24 lipca, 2022
MATEUSZ RĘKAS BALONOWYM MISTRZEM POLSKI
Dzisiaj na Rynku w Olsztynie wręczyliśmy medale Balonowych Mistrzostw Polski, które w dniach 21-24 lipca odbywały się na terenie gmin Olsztyn i Janów.

I miejsce wywalczył Mateusz Rękas, II miejsce Tomasz Filus, III miejsce Arkadiusz Iwański.
Gratulujemy!

Nagrody wręczali: Michał Tomanek, prezes Aeroklubu Śląskiego, Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn, Edward Moskalik, wójt gminy Olsztyn oraz Monika Kosielak i Danuta Tomza, radne powiatu częstochowskiego.
Organizatorami V Jurajskich Zawodów Balonowych byli: Aeroklub Śląski, Miasto i Gmina Olsztyn, Gmina Janów.
Współorganizatorzy: Województwo Śląskie, Powiat Częstochowski, SOKiS w Janowie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).