Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

MIĘDZYNARODOWA WIZYTA W OLSZTYNIE

07 marca, 2024
MIĘDZYNARODOWA WIZYTA W OLSZTYNIE
grupa osób na tle zamku
Dzisiaj w Olsztynie gościliśmy nauczycieli i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego Traugutta wraz z przedstawicielami szkół z Niemiec i Francji.

II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Częstochowie bierze udział w projekcie OFAJ. Uczniowie II LO w Częstochowie wraz z opiekunami i uczniami szkół z miast partnerskich Częstochowy – francuskim Lourdes i niemieckim Altotting przyjechali do Olsztyna.

Gości powitał Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn. Uczniowie zwiedzili zrekonstruowaną część zamku olsztyńskiego i udali się na spacer wokół zamku, sprzątając przy tym jego teren.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).