Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci

08 kwietnia, 2016
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

Klasa II B

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci. Tego dnia urodził się również znany na całym świecie pisarz Hans Christian Andersen. Z tej okazji w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się tydzień spotkań dla młodych czytelników. Od poniedziałku do piątku biblioteka gościła grupy przedszkolaków z Gminnego Przedszkola oraz uczniów z klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej.

Mali czytelnicy dowiedzieli się jakie są zasady korzystania z biblioteki, zapoznali się z księgozbiorem dla najmłodszych, oglądali książeczki, oraz słuchali czytanych im baśni m.in. „Brzydkie Kaczątko” H.Ch. Andersena. Podczas zajęć powstały piękne prace plastyczne. Starsi uczestniczyli w zajęciach mających na celu rozwijanie zainteresowań i umiejętności czytelniczych, rozbudzających zapał do czytania książek, jako klucza do zdobywania wiedzy i sprawności umysłu.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w 1967 roku w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem. Polska była gospodarzem w roku 1980, a motto „Książka moim oknem na świat” wymyślił Wojciech Żukrowski, plakat zaprojektował Jerzy Czerniawski. W tym roku tę zaszczytną rolę pełni Brazylia, plakat stworzył Ziraldo, a autorką przesłania jest Luciana Sandroni.

Więcej informacji na ten temat na stronie: http://www.ibby.pl

Anna Nocuń,
fot. Grażyna Służałek

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).