Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

MIKOŁAJ W OLSZTYNIE

07 grudnia, 2023
MIKOŁAJ W OLSZTYNIE
dzieci w czerwonych strojach
W środę, 6 grudnia w towarzystwie Świętego Mikołaja i najmłodszych mieszkańców uroczyście rozświetliliśmy choinkę i świąteczne iluminacje na Rynku w Olsztynie.

Wydarzenie rozpoczął koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Sempre” pod batutą Kamila Cisowskiego. Wystąpił również Alan Kamiński, który zaśpiewał dwie kolędy.

Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski przywitał gości i wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej, Januszem Koniecznym rozpoczął odliczanie do uroczystego rozświetlenia choinki.
Na rynku miejskim można było zobaczyć również teatr ognia w wykonaniu z grupy Enigma. Spotkanie poprowadził Tomasz Hadrian.

Wydarzenie dofinansowane ze środków sołectwa Olsztyn. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie.
Wcześniej w Gminnym Ośrodku Kultury Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski wraz z Sołtysem Olsztyna, Barbarą Krajewską wręczyli paczki mikołajkowe dzieciom i osobom niepełnosprawnym.

Fot. Tomasz Sieniawski
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).