Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Mikołajki i rozświetlenie choinki

07 grudnia, 2017
Mikołajki i rozświetlenie choinki

6 grudnia 2017 roku na olsztyński rynek zawitał święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek. Od rana bawił dzieci, rozdawał cukierki i prezenty.

Były tańce i piosenki. W świątecznym repertuarze wystąpiła Anna Bińczyk, wokalistka zespołu Live Metro cover band, wychowanka Ryszarda Strojca z częstochowskiego Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Artystycznych ,,Talent” oraz Estrady Młodych Talentów.

W paradzie zimowej wzięły udział: Anioł, Diabeł i Bałwan z wrocławskiego Teatru Na Walizkach.

Punktualnie o godzinie 16.00 wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Zbigniew Banaszak rozświetlili choinkę i złożyli wszystkim Mieszkańcom świąteczno-noworoczne życzenia.

Imprezę prowadziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Mariola Matysek.

Amatorzy jazdy na łyżwach mogli skorzystać z lodowiska, które od 6 grudnia będzie czynne codziennie w godzinach od 10.00 do 22.00. Wstęp na lodowisko jest płatny, wynosi 2 zł za 50 minut. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy (5 zł za 60 minut) oraz skorzystać z serwisu (ostrzenie łyżew 10 zł).

Aby Mikołajowi nie zabrakło cukierków, finansowo pomogły: radna Gminy Olsztyn, Grażyna Elmanowska i mieszkanka Olsztyna, Barbara Krajewska. 

Organizatorzy: Gmina Olsztyn,  Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).