Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Mikołajki w Olsztynie

06 grudnia, 2021
Mikołajki w Olsztynie
W niedzielę, 5 grudnia w towarzystwie Świętego Mikołaja i najmłodszych mieszkańców uroczyście rozświetliliśmy choinkę i świąteczne iluminacje na Rynku w Olsztynie.

Mikołaj spotkał się z dziećmi i rozdawał słodycze, można było sobie z nim zrobić pamiątkowe zdjęcie w saniach. Nie zabrakło wspólnego śpiewania piosenek.

Głównym punktem programu mikołajkowego wieczoru było rozświetlenie choinki na olsztyńskim rynku. Wójt gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Janusz Konieczny, uroczyście włączyli choinkowe światełka.

O oprawę artystyczną zadbała Agencja Artystyczna Nikoli. Wydarzenie finansowane ze środków sołectwa Olsztyn. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).