Niedziela, 23 marca 2025r. | Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa
Pokaż menu

Mobilna wystawa „ISKRY NIEPODLEGŁEJ” w Olsztynie – 19-20 marca 2025 r.

11 marca, 2025
Mobilna wystawa „ISKRY NIEPODLEGŁEJ” w Olsztynie – 19-20 marca 2025 r.

Zapraszamy na wyjątkowe widowisko multimedialne „ISKRY NIEPODLEGŁEJ”, organizowane przez Instytut Adama Mickiewicza. Wystawa odbędzie się w dniach 19-20 marca 2025 r. i będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

„ISKRY NIEPODLEGŁEJ” to mobilna ekspozycja poświęcona wybitnym Polakom i Polkom, którzy na przestrzeni ostatnich 100 lat przyczynili się do rozwoju nauki, kultury, techniki, medycyny, sportu oraz eksploracji świata i kosmosu. Widowisko odbywa się w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która łączy nowoczesne technologie wizualne, interaktywne elementy oraz cyfrową narrację.
Podczas wystawy będzie można poznać dokonania m.in.:
✔ Mieczysława Bekkera – współtwórcy pojazdu księżycowego dla NASA 🛰
✔ Jana Szczepanika – prekursora telewizji 📺
✔ Wandy Rutkiewicz – wybitnej himalaistki, pierwszej Polki na Mount Everest 🏔

Dodatkową atrakcją jest aplikacja mobilna z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala na jeszcze głębsze zanurzenie się w świat „ISKIER NIEPODLEGŁEJ”.

Szczegóły wydarzenia:
📅 Termin: 19-20 marca 2025 r.
📍 Miejsce: Olsztyn, Rynek Miejski
🎟 Wstęp wolny – dla grup zorganizowanych obowiązują zapisy po numerem 34 328 53 13

Pokazy odbywają się co 30 minut w grupach do 20 osób.
Projekt „ISKRY NIEPODLEGŁEJ” jest finansowany z budżetu państwa w ramach środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji: www.iskryniepodleglej.pl




Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).