Niedziela, 3 grudnia 2023r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

Moc olsztyńskich biegaczy

21 czerwca, 2016
Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

18 czerwca 2016 r. z błoni zamkowych w Olsztynie wystartowały biegi rozgrywane w ramach Mocy Kupały. Na przełajowo-górskich trasach w biegach dla dzieci, półmaratonach oraz na dystansach 10km i 5km rywalizowało ponad 400 zawodników.

Zwycięzcami w półmaratonie zostali mieszkańcy gminy Olsztyn. Pierwszy do mety przybiegł Dominik Klimek z Kusiąt (01:24:58), a tuż za nim jego tata Tadeusz Klimek (01:26:09).

Najlepszą wśród kobiet okazała się Aneta Szecówka z Biskupuc (01:52:26).
Bieg na 10 km wygrali: Dariusz Lubosz (39:41) i Ewa Kuzior (44:05). W biegu na 5 km  najlepszy był Konrad Przedziński (22:12) oraz Ewa Kłosińska (23:10).

Dla biegaczy zaśpiewały lokalne wokalistki, Julia Piasecka i Karolina Kosielak.

Przy współpracy z Gminą Olsztyn oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie ogólnopolskie wydarzenie zorganizowała Fundacja E.L.ite Sports, która była odpowiedzialna m.in. za biuro zawodów oraz oznakowanie trasy.

Wyniki na: www.mockupaly.pl

Kolejne biegi przez Górę Zamkową i okoliczne wzgórza odbędą się 1 października pn. Złoty Gacek. Zapraszamy do udziału! www.zlotygacek.pl

Kontakt: Rafał Sieradzki, 608 701 576
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).