Czwartek, 13 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucjana, Antoniego
Pokaż menu

MSZA ŚWIĘTA NA MIEJSCU STRACEŃ

11 czerwca, 2024
MSZA ŚWIĘTA NA MIEJSCU STRACEŃ

9 czerwca na Miejscu Straceń odbyła się uroczysta Msza Święta upamiętniająca pomordowanych przez niemieckich okupantów w latach 1939-1945.

Mszę świętą koncelebrowali ks. prałat Ryszard Grzesik i ks. Tomasz Gil, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie.

Po Mszy św. odczytano Apel Pamięci. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Orkiestra Dęta „Sempre” z kapelmistrzem Kamilem Cisowskim.

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Olsztyna i Przymiłowic oraz klasy mundurowe Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.

W uroczystości uczestniczyli: Ryszard Stefaniak, Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Jan Jeleń, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie, delegacje placówek oświatowych z terenu gminy Olsztyn, przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze w hołdzie poległym.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).