Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

MSZA ZADUSZKOWA NA MIEJSCU STRACEŃ

02 listopada, 2021
MSZA ZADUSZKOWA NA MIEJSCU STRACEŃ

2 listopada 2021 r. na Miejscu Straceń w Olsztynie odbyła się doroczna Msza Święta Zaduszkowa.

Mszę świętą odprawianą przez Księdza Prałata Ryszarda Grzesika, koncelebrowali ksiądz Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie Tomasz Gil oraz ksiądz Kamil Kidawski. O oprawę muzyczną zadbał Chór Parafialny z organistą Rafałem Kumorem. Uczestnicy złożyli kwiaty, zapalili znicze.

W uroczystości uczestniczyli: Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn, Małgorzata Haładyj, zastępca wójta Gminy Olsztyn, Grażyna Elmanowska, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Olsztyn, przedstawiciele gminnych instytucji kultury, Rady Sołeckiej Olsztyna, Kusiąt, Koła, Emerytów i Rencistów z Olsztyna, Klubu Aktywności Lokalnej, nauczyciele, dzieci, młodzież, mieszkańcy gminy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).