Sobota, 25 marca 2023r. | Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Pokaż menu

MSZA ZADUSZKOWA

07 listopada, 2022
MSZA ZADUSZKOWA
Tradycyjnie w Dzień Zaduszny na Miejscu Straceń odbyła się Msza Święta koncelebrowana przez księdza prałata Ryszarda Grzesika, księdza proboszcza Tomasza Gila oraz księdza Kamila Kidawskiego.

W tym pełnym zadumy dniu zgromadzeni wierni modlili się za zmarłych i pomordowanych.

Zarówno powaga miejsca jak i słowa wygłoszone podczas Mszy Świętej, nawiązujące do wydarzeń historycznych i aktualnej sytuacji międzynarodowej, skłaniały do refleksji na temat wartości życia, bohaterstwa i odwagi.

Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).