Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

„Na tropie afery, gdzie podziały się litery” – spektakl

22 września, 2023
„Na tropie afery, gdzie podziały się litery” – spektakl

21 września na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, aktorzy z krakowskiego teatru Maska, zaprezentowali spektakl, zachęcający dzieci do czytania książek.

Podczas przedstawienia dzieci dowiedziały się o korzyściach jakie daje czytanie książek. To dzięki nim trenujemy umiejętność czytania, zdobywamy wiedzę, rozbudowujemy słownictwo, dlatego warto docenić fakt, że wokół nas działają biblioteki, w których można znaleźć mnóstwo całkiem nowych, ciekawych książek a w nich niezliczone przygody.

Na widowni zasiadły dzieci wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z terenu gminy Olsztyn.
Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Biskupicach, Szkole Podstawowej w Kusiętach, Szkole Podstawowej w Turowie oraz Szkole Podstawowej w Zrębicach za udział i wkład w promocję czytelnictwa.

Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Foto. A. Jędras-Weżgowska
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).