Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Nagrody za świąteczne oświetlenie

21 stycznia, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

Tysiące światełek, bożonarodzeniowy blask i urozmaicone dekoracje. W ostatnich tygodniach mieszańcy Zrębic i Krasawy udekorowali swojej posesje, a jury konkursu pt. Światełko do niebo oceniło ich wysiłki. W ostatnią niedzielę (10.01.) w kościele parafialnym w Zrębicach rozdano nagrody tym, którzy najlepiej oświetlili swoje domostwa.

Konkurs na najlepiej oświetloną posesję na czas Świat Bożego Narodzenia odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego. Wśród laureatów znaleźli się: Justyna i Jarosław Nowiccy, Barbara i Zbyszek Rozpędek, Anna, Sławek i Mateusz Michalik z Krasawy, Jolanta i Krzysztof Stępień z  ul. Żareckiej, Krystyna i Jan Bednarek z ul. Rędzinowej, Zofia Zębik z rodziną z ul. Głównej w Zrębicach. Nagrodę otrzymała również Wiesława Niewiadomska z Krasawy za kultywowanie tradycji i przygotowanie szopki w domu.

Nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego oraz radne: Teresę Palę i Katarzynę Kulińską-Plutę. Organizatorzy dziękują za umożliwienie wręczenia nagród w kościele parafialnym w Zrębicach.
 

tekst: Katarzyna Kulińska-Pluta
foto: Wojtek Nocuń (zdjęcia z rozdania),
Teresa Pala (zdjęcia posesji)
 

Źródło: http://www.olsztyn-jurajski.pl/aktualnosci/2230
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).