Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

NAŁADUJ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY W OLSZTYNIE

02 września, 2022
NAŁADUJ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY W OLSZTYNIE
stacja ladowania pojazdow
Stacja ładowania pojazdów elektrycznych, która powstała na terenie Miasta i Gminy Olsztyn jest już dostępna dla wszystkich użytkowników pojazdów elektrycznych.

Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie urządzenia do użytku. W wydarzeniu udział wzięli Piotr Apollo, Prezes Zarządu w Tauron Nowe Technologie S.A. i Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Inwestycja została zrealizowana przez firmę Tauron Nowe Technologie na podstawie umowy o współpracy zawartej z Miastem i Gminą Olsztyn.

Urządzenie typu AC (ładujące prądem zmiennym) o mocy 22 kW, umożliwiające zasilanie w energię elektryczną dwóch samochodów jednocześnie, znajduje się na parkingu przy drodze krajowej na wjeździe do Olsztyna od strony Przymiłowic.

Obsługiwać stację ładowania EV, w tym płatności, można za pomocą darmowej aplikacji mobilnej eMap od TAURONA.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).