Sobota, 25 marca 2023r. | Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Pokaż menu

Narodowe Czytanie 2022

31 sierpnia, 2022
Narodowe Czytanie 2022
ballady i romanse
UWAGA! Zmiana lokalizacji wydarzenia: Zapraszamy do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie w dniu 3 września 2022 roku o godzinie 17:00.
„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza to lektura jedenastej odsłony Narodowego Czytania.

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza to lektura jedenastej odsłony Narodowego Czytania.
W czerwcu 1822 roku w Wilnie Ballady i romanse zostały opublikowane jako główna część pierwszego tomu Poezyj Adama Mickiewicza, dając początek dziejów poezji romantycznej w Polsce.

Z tej okazji w dwusetną rocznicę wydania zbioru, rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Podczas spotkania fragmenty ballad, przeczytają dla nas: samorządowcy, przedstawiciele Rady Miejskiej, przedstawiciele instytucji kultury, oświaty, stowarzyszeń lokalni twórcy i artyści z terenu gminy Olsztyn oraz aktorzy Teatru Nowego w Częstochowie w składzie, Anna Wilk, Małgorzata Modrzycka i Szymon Kowalik.

Wstęp wolny!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).