Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W OLSZTYNIE

14 listopada, 2022
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W OLSZTYNIE
grupa dzieci z flagą narodową

11 listopada 2022 r. spotkaliśmy się na Rynku Miejskim w Olsztynie, by wspólnie świętować 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej „Sempre” wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, delegacje Szkoły Podstawowej w Olsztynie, Szkoły Podstawowej w Kusiętach, Szkoły Podstawowej w Zrębicach, Szkoły Podstawowej w Biskupicach, Szkoły Podstawowej w Turowie, Gminnego Przedszkola w Olsztynie, radni Rady Miejskiej w Olsztynie, przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie i Gminnej Biblioteki Publicznej, sołtysi, członkowie organizacji pozarządowych, Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów i Klubu Aktywności Lokalnej.

Flagę narodową na nowy maszt wciągnął poczet flagowy OSP Olsztyn.

Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Janusz Konieczny, przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie oraz delegacje symbolicznie złożyli kwiaty i znicze pod popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Następnie przemaszerowaliśmy do Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie, gdzie Mszę świętą w intencji Ojczyzny celebrował Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.
Na koniec wysłuchaliśmy koncertu pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Częstochowski Kwartet Smyczkowy zaprezentował najpiękniejsze polskie melodie.

Fot. Tomasz Sieniawski




Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).