Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Nasi recytatorzy w regionalnym finale

18 kwietnia, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

Agnieszka Krawczyk, Miłosz Kuter i Marcin Staniec otrzymali promocję udziału  w XXVIII Regionalnych Spotkaniach Młodych Recytatorów „Wrażliwość Na Słowa”.

Powiatowe przesłuchania w ramach konkursu odbyły się 14 kwietnia 2016 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.
Sześćdziesięciu ośmiu recytatorów w trzech kategoriach wiekowych oraz w dwóch kategoriach konkursowych - recytacji i „wywiedzionym ze słowa”, oceniała komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Skolik-Miedziak - aktorka, pedagog, instruktor teatralny, twórca teatrów dziecięcych i młodzieżowych, Jarosław Filipski - instruktor teatralny, pedagog, twórca i reżyser teatrów niezależnych, Dorota Musiał - instruktor ds. literackich i teatralnych.

Laureatami etapu powiatowego, a wcześniej gminnego, zostali: Agnieszka Krawczyk, uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Olsztynie, Miłosz Kuter uczeń Gimnazjum im. K. Karlińskiego w Olsztynie oraz Maciej Staniec z Gimnazjum w Kusiętach,
Wyróżnienie (w kategorii klas 0-III SP) otrzymała Paulina Knysak ze Szkoły Podstawowej w Kusiętach.

Uroczystość finałowa Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów odbędzie w 19 maja 2016 r. o godz. 15.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. W programie uroczystości wręczenie nagród i Koncert Laureatów.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).