Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Nasze wokalistki w regionalnej czołówce

14 marca, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

 

Mieszkanki gminy Olsztyn, Julia Piasecka i Karolina Kosielak zajmują miejsca na podium we wszystkich wokalnych konkursach powiatowych i regionalnych, w których uczestniczą.

 

Podsumowanie konkursowo-wokalnego roku dziewcząt.

Sukcesy w 2015 roku zapoczątkowała Julia Piasecka, mieszkanka Biskupic, uczennica Gimnazjum Zespołu Szkół w Zrębicach, zajmując II miejsce w VIII edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Konkurs 23 stycznia zorganizowało Gimnazjum nr 12 w Częstochowie.

Karolina Kosielak, mieszkanka Olsztyna, uczennica Gimnazjum nr 3 w Częstochowie, rozpoczęła ubiegły rok od wyróżnienia w III Regionalnym Festiwalu Piosenki o Miłości, zorganizowanym 27 lutego przez Miejski Dom Kultury w Blachowni.

12 maja 2015 r. odbył się konkurs piosenki Agnieszki Osieckiej “Rozśpiewać świat”. Organizatorem tego konkursu było Gimnazjum w Kamienicy Polskiej. Julia wykonując piosenkę pt. “Miasteczko cud” zajęła II miejsce.

W X Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego, Julia urzekła jury i zajęła I miejsce.  Przegląd  organizowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu, odbył się  26 października w częstochowskim Klubie „Politechnik”.

26 listopada obie dziewczęta uczestniczyły w przesłuchaniach w ramach Regionalnego Przeglądu Małych Form Teatralnych i Wokalnych w Języku Angielskim dla Młodzieży Music and Drama Teens Festival. Podczas finału konkursu połączonego z koncertem laureatów, który odbył się 15 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie, okazało się, że Julia i Karolina zdobyły ex aequo III nagrodę. Organizatorem wydarzenia był Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Rok 2016 rozpoczął się doskonale dla Karoliny, która 21 stycznia wygrała Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim. Konkurs dla gimnazjalistów z Częstochowy i powiatu zorganizowało Gimnazjum nr 22 w Częstochowie.

Julię do konkursów przygotowują nauczyciele ZS w Zrębicach, Zbigniew Rogóż i Agnieszka Łukaszewicz. Karolinę wokalnie prowadzi Aleksandra Kubicka. Lektorem języka angielskiego jest Emilia Mostel-Orłowska.

Dnia 13 marca 2016 roku  wokalistki wystąpiły gościnnie podczas XII Koncertu muzyki instrumentalnej w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Zostały nagrodzone statuetką ufundowaną przez Gminę Olsztyn i książką z GOK-u.

Niebawem usłyszymy je na imprezach plenerowych: Festynie w ogrodach plebańskich dnia 19 czerwca 2016 roku i na Festiwalu Sztuki i Wina dnia 24 lipca 2016 roku.

Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych artystycznych osiągnięć.


M. Matysek
fot. A. Knapik
archiwum imprez
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).