Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

NAWŁOCIOWA PASIEKA Z BISKUPIC Z NAGRODĄ

08 sierpnia, 2023
NAWŁOCIOWA PASIEKA Z BISKUPIC Z NAGRODĄ

Finał regionalny konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

30 lipca, w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie odbyła się dwudziesta druga edycja Konkursu na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz najlepszą potrawę regionalną.
Komisja konkursowa oceniła walory smakowe oraz specyficzne i tradycyjne metody produkcji, zgodność z tradycją i zwyczajami kultywowanymi w regionie. W tym roku komisja miały trudny wybór ze względu na bardzo wysoki i wyrównany poziom potraw i produktów.

Miło nam poinformować, że miód wielokwiatowy z Nawłociowej Pasieki w Biskupicach w swojej kategorii otrzymał pierwszą nagrodę.

Serdecznie gratulujemy!

fot. Tomasz Żak / UMWS
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).