Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Niedziela Palmowa w Zrębicach

25 marca, 2016
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

Konkurs organizowany od kilku lat w Niedzielę Palmową w Parafii św. Idziego, to już tradycja Zrębic i Krasawy.

Bezkonkurencyjną pod względem wielkości okazała się palma wykonana przez młodzieżową drużynę Ochotniczej Straży Pożarnej w Zrębicach – mierzyła prawie 13 metrów i przystrojona była dziesiątkami bibułkowych kwiatów.

Na nagrodę zasługiwały równie piękne palmy przyniesione na niedzielną Mszę świętą przez najmłodszych parafian.

Zwycięzcy otrzymali od księdza proboszcza, Włodzimierza Białka: książki, płyty, kalendarze, a wszystkie dzieci zostały poczęstowane słodyczami.

Teresa Pala
Wojciech Nocuń
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).