Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

NOCNY BIEG O DYNIĘ

11 października, 2022
NOCNY BIEG O DYNIĘ
29 października na błoniach zamkowych w Olsztynie odbędzie się drugi ,,Nocny Bieg o Dynię”, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Sportowe ,,Słońca Jury”.

W pięknej scenerii oświetlonego zamku Olsztyńskiego uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 8 km lub 5 km. Trasa wyznaczona została po pobliskich, malowniczych terenach leśnych. Zaplanowano również ok. 700 m bieg dla dzieci.

Bieg o Dynię to także akcja charytatywna, w tym roku będzie można zakupić między innymi ciasta, a dochód ze sprzedaży zasili konto chorej Paulinki, która walczy z białaczką limfoblastyczną typu B.

Zapisy pod linkiem.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).