Niedziela, 16 czerwca 2024r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

NOWA DROGA W OLSZTYNIE

04 października, 2023
NOWA DROGA W OLSZTYNIE
mapa z narysowanymi ulicami
Budowa ulicy Bukowej w Olsztynie znalazła się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla województwa śląskiego w 2024 r.

Miasto i Gmina Olsztyn posiada już gotowy projekt techniczny. W ramach zadania powstanie całkiem nowa droga o nawierzchni asfaltowej, szerokości 6 m z chodnikiem i ścieżką rowerową oraz oświetleniem ulicznym, o łącznej długości 560 m.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 3,2 mln złotych, z czego połowę sfinansujemy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Ulica Bukowa stanowić będzie przedłużenie budowanej obecnie ulicy Słowackiego, będącej fragmentem tzw. małej północnej obwodnicy Olsztyna.

– To dla nas duży sukces… W tym roku kończymy ul. Słowackiego, więc niebawem zaczniemy jej przedłużanie za ul. Mstowską aż do drogi powiatowej na Turów. W Olsztynie powstanie duże ważne skrzyżowanie, dzięki czemu odciążymy inne drogi – zapowiada Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn.
KB
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).