Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Nowe ubrania bojowe dla OSP Olsztyn

13 kwietnia, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztynie zyskała osiem kompletów specjalnych ubrań bojowych, których zakup sfinansowała Gmina Olsztyn.

Nowe ubrania, które zastąpią zniszczoną odzież ochronną i doposażą olsztyńską jednostkę, kosztowały 23 328 zł.

Ubrania bojowe FIRE MAX 3 firmy Rosenbauer, certyfikowane zgodnie z normami europejskimi, spełniają najwyższe standardy ochrony tj. są wykonane ze specjalnej, wielowarstwowej tkaniny termoizolacyjnej odpornej na temperaturę, wodę i ogień.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).