Piątek, 17 maja 2024r. | Imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki
Pokaż menu

Nowe wiaty przystankowe już gotowe

15 maja, 2024
Nowe wiaty przystankowe już gotowe
wiata przystankowa

Trzy nowe wiaty przystankowe służą już Mieszkańcom Turowa i Przymiłowic. Ustawiliśmy je przy peronach autobusowych.

Wiaty stanęły przy ul. Polnej w Turowie oraz w Przymiłowicach przy ul. Sokolej i ul. Podgrabie.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 27,5 tys. zł. Zakup wiat sfinansowaliśmy ze środków budżetu Miasta i Gminy Olsztyn (w tym ze środków funduszu sołeckiego Turowa w kwocie 9471 zł).
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).