Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

NOWE WIATY PRZYSTANKOWE W PRZYMIŁOWICACH

20 lutego, 2024
NOWE WIATY PRZYSTANKOWE W PRZYMIŁOWICACH

Dwie nowe wiaty przystankowe służą już Mieszkańcom Przymiłowic. Ustawiliśmy je przy nowych zatokach autobusowych przy ul. Zamkowej pod remizą OSP.

Całkowity koszt inwestycji to 27,5 tys. zł. Zakup wiat sfinansowaliśmy ze środków budżetu Miasta i Gminy Olsztyn (w tym ze środków funduszu sołeckiego Przymiłowic w kwocie 20 tys. zł).

W ubiegłym roku w rejonie skrzyżowania ul. Zamkowej z ulicami Piastowską i Szeroką, dzięki współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, udało się doprowadzić do budowy zatok autobusowych, oświetlonych pasów dla pieszych, odcinka chodnika i wjazdu do remizy OSP.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).