Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

NOWY PARKING W OLSZTYNIE

27 września, 2022
NOWY PARKING W OLSZTYNIE
widok z drona na parking
Dzisiaj z udziałem olsztyńskiej Rady Miejskiej, sołtysów, pracowników Urzędu i Gości oficjalnie otwarty został nowy parking wraz z górną przestrzenią ekspozycyjną znajdująca się u podnóża ruin zamku. Dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi.

Teren za budynkiem urzędu został odwodniony, utwardzony i oświetlony. Zbudowaliśmy wygodną drogę dojazdową z chodnikiem prowadzącą między innymi na zaplecze komisariatu i banku Spółdzielczego. Powstało 40 nowych miejsc parkingowych. Pojawiły się nasadzenia roślin oraz elementy małej architektury, takie jak ławki oraz gabiony. Usunięto również stare ogrodzenie i zbudowano pomieszczenia garażowo-magazynowe na potrzeby gminnych służb gospodarczych.

Zadanie zrealizowała wybrana w procedurze przetargowej firma TEL-BRUK Radosław Telenga. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,6 mln zł. Uzyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 640 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt zbudowania pomieszczenia garażowo – magazynowego to dodatkowo ponad 300 tys. zł.
Z parkingu mogą korzystać wszyscy mieszkańcy i turyści.

Na szczycie parkingu, u podnóża góry zamkowej powstało miejsce przypominające plenerową scenę. Teatr Nowy w Częstochowie wystawił we wrześniu dwukrotnie spektakl „Ballady i Romanse”. W tle sceny jawił się lekko oświetlony zamek. Miejsce ma niepowtarzalny klimaty i potencjał. Mamy nadzieję na organizację więcej taki wydarzeń w tym miejscu!

Fot. T. Sieniawski
Fot. dron LOCZY
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).