Niedziela, 14 sierpnia 2022r. | Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Pokaż menu

NOWY PLAC ZABAW W KUSIĘTACH

26 lipca, 2022
NOWY PLAC ZABAW W KUSIĘTACH
zabawka na placu zabaw
W Kusiętach przy Szkole Podstawowej powstał nowy plac zabaw. W piątek, 22 lipca odbyło się uroczyste otwarcie.

W wydarzeniu wzięli udział Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Marcin Poch, Radny Rady Miejskiej w Olsztynie, Mariusz Żołędziewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kusiętach, Gabriela Klimek, Sołtys Kusiąt oraz Jolanta Derus, Przewodnicząca Stowarzyszenia wokół Jeziorka Krasowego.

Dzięki staraniom mieszkanki Kusiąt, Honoraty Połącarz, Stowarzyszenie wokół Jeziorka Krasowego zostało zgłoszone do V edycji programu pomocy dzieciom Pepcolandia, organizowanego przez firmę Pepco. Stowarzyszenie otrzymało 5000 zł na zbudowanie placu zabaw dla dzieci. Koszt całej inwestycji to 50 000 zł, z czego 29 000 zł dołożyła Szkoła Podstawowa w Kusiętach, a 16 000 zł pochodziło z budżetu Gminnego Funduszu Sołeckiego sołectwa Kusięta.
Zbudowano nowoczesne, bezpieczne podłoże, przygotowano miejsce i zakupiono nowe zabawki. Na placu szkolnym stanęły między innymi nowe zjeżdżalnie i huśtawki.

Gratulujemy Mieszkańcom Kusiąt inicjatywy, prężnego działania i zwycięstwa!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).