Poniedziałek, 8 sierpnia 2022r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

NOWY PLAC ZABAW W TUROWIE

04 sierpnia, 2022
NOWY PLAC ZABAW W TUROWIE
Zakończyliśmy budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Turowie. Inwestycja została zrealizowana za środki pozyskane w 2022 r. z Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka” oraz za środki własne.

Najmłodsi mieszkańcy Turowa zyskali bezpieczną przestrzeń do zabaw i aktywnego wypoczynku.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 110 tys. zł. Z Województwa Śląskiego otrzymamy 80 tys. zł, resztę dołożymy z budżetu gminy z funduszu sołeckiego Turowa.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).