Sobota, 2 grudnia 2023r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

NOWY PLAC ZABAW W ZRĘBICACH

27 września, 2023
NOWY PLAC ZABAW W ZRĘBICACH
zabawka na placu zabaw
W Zrębicach został zmodernizowany plac zabaw. Dzieci już mogą korzystać z nowych zabawek.

Wszystko to dzięki dofinansowaniu, które pochodzi z konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2023 r. zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w wysokości 100 tys. zł.
Całkowita wartość zadania to 125 tys. zł, z czego 25 tys. pochodzi z budżetu gminy (w tym 15 tys. zł z funduszu sołeckiego Zrębic).

Plac zabaw został doposażony w nowe wielofunkcyjne urządzenia zabawowe m.in. huśtawki trzystanowiskowe, zjeżdżalnie otwarte i zjeżdżalnię rurową spiralną.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).