Niedziela, 3 grudnia 2023r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

Nowy wodociąg i chodnik w Kusiętach

02 czerwca, 2016
Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0 Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0

Wójt Gminy Olsztyn i Starosta Częstochowski podpisali porozumienie, w wyniku którego rozpoczęło się projektowanie chodnika dla pieszych w Kusiętach.

Jego budowa będzie możliwa po zakończeniu wymiany wodociągu. Ponieważ kilka dni temu Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie rozstrzygnęło przetarg na wybór wykonawcy tych prac, wymiana ruszy niebawem i zakończy się w przyszłym roku. Wtedy gotowy już będzie projekt chodnika. – I będzie można budować chodnik, co znacznie poprawi bezpieczeństwo Mieszkańców, przede wszystkim dzieci – zapowiada Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Zaprojektowany ma zostać chodnik z odwodnieniem o długości 2,5 km. Koszty dokumentacji poniosą po połowie: Powiat Częstochowski i Gmina Olsztyn.

W tym roku – również w wyniku porozumienia między Gminą i Powiatem – przedłużony zostanie chodnik wzdłuż ul. Mstowskiej – do Miejsca Straceń. Nowa organizacja ruchu dla tego miejsca przewidywać będzie też przejście dla pieszych.

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).