Środa, 4 grudnia 2024r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W OLSZTYNIE

12 listopada, 2024
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W OLSZTYNIE

11 listopada Mieszkańcy spotkali się na Rynku Miejskim w Olsztynie, by wspólnie świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej „Sempre” pod batutą kapelmistrza Kamila Cisowskiego uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu orkiestry i mażoretek oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na czele z Janem Jeleniem, komendantem gminnym spod remizy w Olsztynie na Rynek.
Po przywitaniu gości oraz odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, który w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważna jest pamięć o historii narodu.
Delegacje symbolicznie złożyły kwiaty i znicze pod popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie uroczystości na Rynku Chór „Akord” wykonał polskie pieśni patriotyczne.

W uroczystościach wzięli udział Mieszkańcy, radni Rady Miejskiej w Olsztynie, radni powiatowi, poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Szkoły Podstawowej w Kusiętach, delegacje Szkoły Podstawowej w Olsztynie, Szkoły Podstawowej w Zrębicach, Szkoły Podstawowej w Biskupicach, Szkoły Podstawowej w Turowie, Gminnego Przedszkola w Olsztynie, sołtysi, przedstawiciele Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Gminnego Zarządu Kół Gospodyń Wiejskich.

Następnie uczestnicy przemaszerowali do Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie, gdzie Mszę świętą w intencji Ojczyzny celebrował Ksiądz Prałat Ryszard Grzesik. Na zakończenie wysłuchaliśmy koncertu „Pieśni polskie – drogi do niepodległości” w wykonaniu Ewy Boreczko (sopran), Urszuli Dereń-Kokoszki (fortepian) oraz Anny Klimczyk (wiolonczela).

Dziękujemy za wspólne świętowanie!




Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).