Niedziela, 3 grudnia 2023r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

Odbyła się kolejna debata o bezpieczeństwie

18 lutego, 2016
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

17 lutego 2016r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Olsztyn odbyła się debata społeczna dotycząca założeń krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa czyli narzędzia służącego do rzetelnego i czytelnego przedstawienia skali i rodzaju zagrożeń w rejonie.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy gmin Janów i Olsztyn z wójtem Tomaszem Kucharskim i przewodniczącym Rady Zbigniewem Banaszakiem oraz przedstawiciele Komisariatu Policji w Olsztynie i Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie.

Podczas spotkania komendant Komisariatu Policji w Olsztynie, asp. sztab. Grzegorz Szatan, przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą m.in. stanu bezpieczeństwa na terenie gmin Olsztyn i Janów, sposobu zorganizowania Policji na terenach obu gmin, w tym także istotę nawiązywania kontaktów z Policją. Komendant przedstawił również założenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.

Po prezentacji odbył się panel dyskusyjny, w którym mieszkańcy gminy, radni, sołtysi, pracownicy placówek oświatowych, przedstawili własne spostrzeżenia i informacje dotyczące zagrożeń i niebezpieczeństw w najbliższej okolicy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).