Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

ODŚNIEŻ DACH I CHODNIK

04 grudnia, 2023
ODŚNIEŻ DACH I CHODNIK
zaśnieżony dach i sople

Przypominamy właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o potencjalnych zagrożeniach występujących w okresie zimowym. Konieczne jest odśnieżanie dachów i chodników przy posesji.

W sytuacji wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub spowodować zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, właściciele lub zarządcy budynków są zobowiązani do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz.U.2021.2351).

Informujemy, że nadal obowiązuje Rozporządzenie nr 12/09 Wojewody Śląskiego z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych.

Obowiązek obejmuje bezpieczne odśnieżanie dachów, usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić osobom znajdującym się bezpośrednio przy budynku. Nie zapomnij także o odśnieżeniu chodnika przy swojej posesji.

Pamiętaj, by zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonania prac związanych z usuwaniem śniegu z dachu i chodnika! Przestrzegaj wszelkich zasad bezpieczeństwa i przepisów BHP.

LOGO PDFROZPORZĄDZENIE NR 1209 Wojewody Śląskiego z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).