Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych

13 maja, 2024
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych
logo olimpiady na tle budynku
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych to nie tylko zwykłe zawody, to prawdziwe święto sportu, które pozwala nam odnaleźć w sobie ducha olimpijskiego. Moment, gdy na dziedzińcu Zamku Książ, w dniu 17.04.2024 roku, zapłonął olimpijski znicz, był nie tylko symbolem startu w zawodach, lecz także wyrazem naszego połączenia z globalną społecznością sportową. Warto podkreślić, że tego samego dnia, w greckiej Olimpii, rozpoczęła się sztafeta ze zniczem olimpijskim, trwająca ponad trzy miesiące, symbolizująca jedność i współzawodnictwo na szczeblu międzynarodowym.

Rywalizacja w Badmintonie, która odbyła się w dniach 3-5.05.2024 w Trzebnicy, była kolejną okazją do pokazania talentu i zaangażowania. Nasza reprezentantka, Oliwia Kanik już na starcie imprezy zaskoczyła determinacją i pasją. Choć jej udział w grze pojedynczej zakończył się w drugiej rundzie, pokazała, że na korcie nie brakuje jej walki. Pomimo porażki z Leną Makowską, która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Polski, Oliwia nie zawiodła, prezentując się z godnością i sportowym charakterem.
W grze podwójnej, Oliwia wraz z partnerką Patrycją, mimo przegranej o strefę medalową z parą, która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski, zajęła zaszczytne miejsca 5-8. To dowód na ciężką pracę i poświęcenie, jakie wkładała w treningi.

Za dwa tygodnie przed Naszymi zawodnikami czeka kolejny sprawdzian umiejętności na POLISH OPEN U17 i Międzynarodowym Festiwalu w kategorii U-15 i U-13. Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników, życząc im kolejnych sukcesów na arenie międzynarodowej.

Dodatkowo, Śląsk jako drużyna wywalczyła 2. miejsce w rywalizacji punktowej, co świadczy o wspaniałej pracy trenerów w klubach oraz pracy i zaangażowaniu podczas zgrupowań kadry Śląska. To wynik nie tylko indywidualnych osiągnięć, ale także efekt solidnej pracy zespołowej i wsparcia całej społeczności sportowej Śląska.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).