Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

OKIEM SKOWRONKA CZYLI W OLSZTYNIE NA PŁOCIE

13 kwietnia, 2023
OKIEM SKOWRONKA CZYLI W OLSZTYNIE NA PŁOCIE
plakat ze zdjęciem mężczyzny z obiektywem aparatu
Serdecznie zapraszamy na wernisaż plenerowej wystawy fotografii reporterskiej Grzegorza Skowronka, która zawiśnie na płotach posesji mieszkańców przy ul. Kazimierza Kühna w Olsztynie.

Wernisaż odbędzie się na Rynku Miejskim w Olsztynie 28 kwietnia 2023 r. o godzinie 18.00.
Wydarzenie uświetni koncert zespołu Ampera.
Zarezerwujcie termin, bo warto!

Grzegorz Skowronek to częstochowianin urodzony w 1973 r. Od 30 lat pracuje w oddziale Gazety Wyborczej.
Ciekawią go ludzie i wydarzenia. Jako fotograf szuka sytuacji niezwykłych, emocji, nieoficjalnych gestów, ulotnych chwil, które nieodwracalnie przemijają. Stara się być niewidocznym obserwatorem, nie fotografować oczywistych tematów w sztampowy sposób, żeby nie zanudzić swoją pracą Odbiorców i siebie. Lubi fotografować pielgrzymki, Jasną Górę, choć wymaga to cierpliwości, taktu i dyskrecji. Z przyjemnością fotografuje politykę i sport.
Wyróżniany w ogólnopolskim konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo, Śląskiej Fotografii Prasowej i lokalnym Klimaty Częstochowy, choć nie jest entuzjastą tego rodzaju „wyścigów”. Dzięki pracy w Gazecie jego fotografie ukazywały się w najważniejszych tytułach prasowych w Polsce i za granicą.
Prywatnie ma fantastyczną i wesołą rodzinę i trzy zwierzaki, które na co dzień rządzą domem.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).