Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Olsztyn na fotografii

21 stycznia, 2016
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

W Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie prezentowane są zdjęcia autorstwa Wojciecha Mścichowskiego. Wystawę można zwiedzać w godzinach pracy Ośrodka.

Wojciech Mścichowski z zamiłowania przyrodnik, turysta, miłośnik folkloru i kultury ludowej, fotografuje wszystko to, co jest mu najbliższe. Według autora jego prace nie stanowią dzieł sztuki fotograficznej, a jedynie starają się pokazać obraz otaczającej rzeczywistości, widziany okiem przeciętnego człowieka, postrzegającego świat wraz z jego pięknem, ułomnościami i wszystkim, co zadziwia, wzrusza, czasem oburza, lecz zawsze pozostaje w pamięci. Wojciech Mścichowski pokochał Olsztyn. Jego fotoreportaże bardzo często zamieszczane są w Tygodniku Katolickim "Niedziela" i internetowej Galerii.

Autor w swoich zbiorach posiada kilka tysięcy zdjęć dokumentujących również wydarzenia krajowe i zagraniczne związane z fotografią podróżniczą oraz scenami rodzajowymi.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

M. Matysek
fot. A. Knapik

Źródło: http://www.olsztyn-jurajski.pl/aktualnosci/2233
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).