Niedziela, 16 czerwca 2024r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Olsztyn na trasie maratonu

21 kwietnia, 2016
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

Drogi na terenie gminy Olsztyn znalazły się na trasie Maratonu 42-200 Częstochowskie, który po raz pierwszy wystartuje w sobotę, 1 maja 2016.

W długi weekend majowy Częstochowa dołączy do miast mogących pochwalić się biegiem maratońskim z prawdziwego zdarzenia. Trasa biegu będzie prowadzić przez najbardziej atrakcyjne widokowo miejsca Częstochowy i okolic. 

Uczestnicy wystartują z samego centrum miasta w kierunku Olsztyna, następnie skręcą na tereny gminy Mstów. W drodze powrotnej pokonywać będą „Przeprośną Górkę”. Jedną z atrakcji biegu mają być dwie mety. Jedna na 42,195 km i druga honorowa, znajdująca się 5 metrów dalej. Obie usytuowane będą na Placu im. Władysława Biegańskiego.
 
Zapisy jeszcze trwają. Więcej informacji na www.maraton42200.plGmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).