Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

Olsztyn otworzył Jurajski Puchar Nordic Walking

04 kwietnia, 2016
Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

168 chodziarzy z kijkami rywalizowało na trasie wokół Góry Zamkowej w Olsztynie podczas IV Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking.

Najlepszymi zawodnikami na malowniczej, ale niełatwej trasie o ponad pięciokilometrowym dystansie, okazali się: Grzegorz Dors (26:19) i Rafał Kozik (26:35), obaj z RTB Tracker Podkowa Janów oraz Robert Gański z Ożarowa Mazowieckiego (26:54). Wśród kobiet zwyciężyły: reprezentantki RTB Tracker Podkowa Janów Angelika Pietrzyk (28:19) i Aleksandra Radosz (29:52) oraz Mariola Pasikowska (30:33) z Positive Energy Żarki.

Zwycięzcy otrzymali statuetki, które wręczyli: Adam Markowski - dyrektor Pucharu i przewodniczący Związku Gmin Jurajskich oraz Edyta Czajkowska - kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
 
Dla wszystkich uczestników zagrał zespół Last Road. Było też pieczenie kiełbasek przy ognisku.

–  Olsztyn pobił kolejny rekord w liczbie uczestników Pucharu. Marsz ukończyło 168 chodziarzy z kijkami. – powiedział Grzegorz Dors, koordynator Pucharu.

Imprezę zorganizowała: Gmina Olsztyn, GOSIR i GLKS SOKÓŁ w Olsztynie, Klub RTB Tracker LKS Podkowa Janów. Finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

Wsparcia w organizacji udzielili: Zakład Produkcyjny WOSANA w Turowie i Wspólnota Gruntowa Olsztyna.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz przewodniczący Związku Gmin Jurajskich, Adam Markowski.

Kolejne nordicowe zmagania w ramach Pucharu odbędą się w: Złotym Potoku (22.05), Iwanowicach Dużych (11.06), Siedlcu (26.06), Suliszowicach (21.08) i Mstowie (11.09).

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronach internetowych: www.jpnw.podkowa-janow.pl, www.podkowa-janow.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach pucharowych!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).