Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Olsztyn w jurajskiej malowance

29 marca, 2016
Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0 Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0

Centrum Rozwoju Lokalnego wydało wyjątkową kolorowankę edukacyjną „Wędrówki jurajskim szlakiem”. Z Książeczki  najmłodsi dowiedzą się wszystkiego o pięknie jurajskiego regionu oraz o miejscach wartych odwiedzenia.

„Wędrówki jurajskim szlakiem" to niezwykła książeczka z zagadkami, dzięki której najmłodsi poznają najciekawsze zakątki Jury. Dowiedzą się również jak można aktywnie spędzać czas na Jurze, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa, a także poznają jurajskie legendy. Jedna ze stron poświęcona jest zamkowi w Olsztynie. Kolorowankę można pobrać ze strony www.kreatywnydzieciak.pl

Publikacja została wydana w ramach zadania publicznego pn. "Wędrówki jurajskim szlakiem" współfinansowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).