Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

OLSZTYN W NAJLEPSZEJ KONDYCJI FINANSOWEJ WŚRÓD MIAST W POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM

01 grudnia, 2023
OLSZTYN W NAJLEPSZEJ KONDYCJI FINANSOWEJ WŚRÓD MIAST W POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
zdjecie gminy olsztyn
Pismo Samorządowe „Wspólnota” opublikowało ranking kondycji finansowej samorządów – nadwyżka operacyjna w latach 2020-2022. Olsztyn uplasował się na 110 miejscu, jako gmina miejsko-wiejska w kraju i na pierwszym w powiecie częstochowskim. Na drugim miejscu jest Koniecpol, a na trzecim Blachownia.

Średnia nadwyżka operacyjna w latach 2020-2022 w gminie Olsztyn wynosiła 663,83 zł. Dla porównania w gminie Koniecpol było to 523,55 zł, a w Blachowni 330,66 zł.
Wartość nadwyżki operacyjnej to jeden z najważniejszych wskaźników obrazujących sytuację finansową jednostki samorządowej. Decyduje o możliwościach rozwojowych, o tym, ile środków możemy przeznaczyć na nowe przedsięwzięcia po zaspokojeniu bieżących potrzeb wydatkowych. W dużym stopniu wartość tego wskaźnika wynika z obiektywnych warunków, w których funkcjonują władze samorządowe.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).