Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

OLSZTYN Z NAGRODAMI

27 września, 2023
OLSZTYN Z NAGRODAMI

Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Śląskiego.

Uroczysta gala odbyła się 25 września w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Dotychczasowi marszałkowie oraz samorządowcy z regionu zostali nagrodzeni specjalnymi wyróżnieniami. Te trafiły do prezydentów, burmistrzów, starostów i wójtów z województwa. W kategorii Super Burmistrz nagrodzono: Tomasza Bujoka (Wisła), Przemysława Korcza (Ustroń), Antoniego Szlagora (Żywiec), Arkadiusza Czecha (Tarnowskie Góry) oraz Tomasza Kucharskiego.

Z rąk Premiera prof. Jerzego Buzka oraz Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, okolicznościową statuetkę odebrała Małgorzata Haładyj, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert „Pieśni Współczesne” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz rapera Miuosha.

OLSZTYN DLA TURYSTYKI

Wczoraj w Planetarium Śląskim w Chorzowie odbyła się gala wręczenia dyplomów Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla rozwoju turystyki w regionie.

Wyróżnienie w kategorii osobowość turystyczna roku otrzymał Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

W kategorii przedsięwzięcie turystyczne roku wspólnie z Gminą Żarki, Gmina Olsztyn otrzymała wyróżnienie za budowę trasy rowerowej ze Zrębic do Suliszowic.

Wręczenie nagród odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).