Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

OLSZTYŃSKA FIESTA BALONOWA

11 lipca, 2023
OLSZTYŃSKA FIESTA BALONOWA

W sobotni wieczór, 8 lipca na tle ruin zamku podziwialiśmy niezwykle widowiskowy start dwudziestu pilotów VI Jurajskich Zawodów Balonowych.

Przed odlotem, po raz pierwszy w historii na błoniach zamkowych Deividas Pinkevicius, dyrektor sportowy zawodów przeprowadził odprawę załóg balonowych do konkurencji.
Nie zabrakło dobrej muzyki i gorącej atmosfery. Punktem kulminacyjnym wieczoru była oczekiwana przez wszystkich nocna prezentacja balonów. To było prawdziwe balonowe show!

DZIĘKUJEMY
OSP Zrębice, OSP Przymiłowice, OSP Olsztyn, OSP Turów, OSP Biskupice, OSP Kusięta za ogromne wsparcie i zaangażowanie!

Fot. Tomasz Sieniawski
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).