Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

OPIEKA NA ODLEGŁOŚĆ DLA SENIORÓW

24 sierpnia, 2022
OPIEKA NA ODLEGŁOŚĆ DLA SENIORÓW
osoby siedziące w sali
Seniorzy z terenu gminy Olsztyn otrzymali wczoraj z rąk Tomasza Kucharskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn oraz Ireny Pluty, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej nieodpłatne opaski bezpieczeństwa.

Opaski pochodzą z programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 i mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych. „Opieka na odległość” to nowoczesna forma sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po zabiegach medycznych oraz z niepełnosprawnościami, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Opaska bezpieczeństwa przypomina zegarek na rękę. Jest wyposażona m.in. w przycisk szybkiego powiadomienia SOS, który w sytuacjach nagłego zagrożenia życia, wysyła alarm do całodobowego systemu teleopieki.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).