Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Ostatkowi przebierańcy

12 lutego, 2016
Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Karnawał tego roku jest bardzo krótki, ostatki niejedną osobę zaskakują. Czy to już po hucznych swawolach i zabawach przed czterdziestodniowym postem? – pytają niektórzy. Dają temu wydarzeniu odpowiedź Panie z Klubu Aktywności Lokalnej działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie.

Przebrane, wesołe odwiedziły instytucje i niektóre domostwa oznajmiając swoim przyjściem nadchodzący okres Wielkiego Postu. Członkinie Klubu zwyczaj przebierania i odwiedzania kultywują od kilku lat. Każdego roku wymyślają inne, jakże ciekawe stroje. Bawią się same i bawią innych.

M. Matysek
foto: A. Knapik, P. Stolarski

Źródło: http://www.olsztyn-jurajski.pl/aktualnosci/2247
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).