Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

OŚWIETLENIE I REMONT SZKOŁY BISKUPICE

22 marca, 2024
OŚWIETLENIE I REMONT SZKOŁY BISKUPICE

Remont kapitalny wnętrza szkoły w Biskupicach i oświetlenie ulicy Widokowej w Bukownie to zadania inwestycyjne, które na wtorkowej sesji dodała do realizacji Rada Miejska w Olsztynie.

Dwa lata temu udało się przeprowadzić remont kapitalny części przedszkolnej szkoły w Biskupicach wraz z pomieszczeniami socjalnymi. Przedszkole jest teraz estetyczne i nowoczesne. Urząd Miasta i Gminy jest już w posiadaniu dokumentacji technicznej niezbędnej remontu wnętrza budynku: klas, schodów, instalacji, toalet… W tym roku rozpoczniemy przygotowania do remontu, a prace o wartości ponad miliona złotych chcielibyśmy zakończyć w roku 2025 (będą realizowane w wakacje plus dodatkowe dwa miesiące). Nowe pawilony dla oddziałów przedszkolnych powstały w ostatnich latach także w Turowie i Zrębicach. Remont kapitalny przeszło także przedszkole w Przymiłowicach.

Obecnie przygotowujemy się także do remontów w szkole w Olsztynie i w Kusiętach.

Z listy gotowych już projektów oświetleniowych do realizacji Rada przyjęła oświetlenie ul. Widokowej w Bukownie. W następnej kolejności chcielibyśmy wdrożyć do realizacji wykonane już projekty: ul. Napoleona (przedszkole i jego rejon), ul. Kazimierza Wielkiego w Olsztynie, ul. Żareckiej i Polnej w Biskupicach, ul. Kielnickiej i ul. Sokolej (do baru Rożen) w Przymiłowicach oraz ul Górzystej w Skrajnicy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).